Zwroty i reklamacje

formularz odstąpienia od umowy-pobierz

Reklamacje

 

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu: +48518988526.

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. 

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: biuro@saxa.pl lub telefonicznie: +48518988526. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

Zwrot produktów

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

Uwaga!

W przypadku zwrotu metka nie może być oderwana! Dostarczenie metki osobno uniemożliwia zwrot produktu gdyż oznacza to że produkt był użytkowany. 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Poinformuj nas mailowo, telefonicznie lub sms'em o zamiarze wysłania zwrotu. 
  2. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością oraz dowodem zakupu. 
  3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  4. ciągu 7 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
  5. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. 

 ADRES DO ZWROTÓW: 

1) Dla wysyłek Pocztą Polską lub Kurierem (przy wysyłce muszą znaleźć się koniecznie WSZYSTKIE poniższe informacje)

Saxa.pl

SAXA KATARZYNA CHIEREK

ul. Al.T. Kościuszki 9A/58

41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 535 006 820

2) Dla wysyłek Paczka w Ruchu

PSD: 954032, Dąbrowa Górnicza, ul. KRÓLOWEJ JADWIGI 19 Punkt RUCH

3) Dla wysyłek Paczkomatem

DGO04N - Paczkomat ul. Przybylaka 2 , Dąbrowa Górnicza

 

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, obciążając Cię kosztami przesyłki.

 

Zwrot Produktu/ów Na skróty:

1. Poinformuj nas o wysyłce (w przypadku braku informacji o wysyłce możemy nie odebrać przesyłki)

2. Produkt musi posiadać metkę sklepową przytwierdzoną do ubrania (metki oderwane ,nawet dołączone do przesyłki będą skutkować odrzuceniem zwrotu) i spakowany być w woreczek foliowy

3. Do przesyłki dołącz fakturę zakupu i oświadczenie odstąpienia od umowy. Poinformuj nas na formularzu czy mamy zwrócić kwotę na konto czy wystawić kod w sklepie na następne zakupu lub rozliczyć zwrot z bieżącym zamówieniem.

4. Wyślij przesyłkę na adres podany powyżej.

5. Oczekuj informacji od nas

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl